Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.

Odmítnout vše můžete zde.

banner

Úvod »Dioráma» Papíroví hrdinové 3


        

Papíroví hrdinové 3

Vystřihovánky vojáků Československé a České republiky (1920-2013)

img

 

Číslo produktu: PH 03
naše cena:
110,00 Kč (4,57 EUR) ( Nejsme plátci DPH )

 

Sloužím vlasti, sloužím lidu!

Třetím svazkem vystřihovánek vojáků dostáváte nejatraktivnější část, neboť mnohým z vás nabídne osobní vzpomínku na „zelená“ léta. A samozřejmě také dětská.

Není chlapce, který by si někdy nehrál na vojáky nebo alespoň s malými figurkami vojáčků z cínu, dřeva, plastu nebo jen z papíru. Na vystřihovánkách sledujeme, jak přesně kopírují dobu svého vzniku a odkazují se k významným okamžikům naší moderní historie.

První papíroví vojáčci Čs. armády se objevují v okamžiku jejího vzniku. Mezinárodní politický vývoj ve 30. letech se promítl do mnoha archů plných postaviček vojáků a techniky různých armád. Stejně tak tomu bylo po roce 1945. V 80. letech se po boku vojáků objevují figurky členů SVAZARMU a Lidových milicí. Ke svému společenskému významu se vrátila od roku 1990 služba Hradní stráže. Chceme-li vyzdvihnout konkrétního hrdinu, nechť je jím Vladimír Remek – první československý kosmonaut. Ano, i on má svou papírovou vystřihovací figurku.

S ohledem na velké množství vydaných vystřihovacích archů a omezený rozsah publikace jsme museli ukázky pečlivě vybírat a předvést ty nejzajímavější.

(Úvodní slovo Josefa Kropáčka)

 

 

  Autor: Josef Kropáček, Robert Pavelka
  Měřítko: různé
  Text: česky
  Počet stran: 36 + 12 vystřihovacích listů
  Rozměr strany: 210 x 297 mm
  Obtížnost: 1/5