Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.

Odmítnout vše můžete zde.

banner

Úvod » Dioráma » Papíroví hrdinové 3


        

Papíroví hrdinové 3

Vystřihovánky vojáků Československé a České republiky (1920-2013)

img

 

Číslo produktu: PH 03
naše cena:
110,00 Kč (4,95 EUR) ( Nejsme plátci DPH )

 

Sloužím vlasti, sloužím lidu!

Třetím svazkem vystřihovánek vojáků dostáváte nejatraktivnější část, neboť mnohým z vás nabídne osobní vzpomínku na „zelená“ léta. A samozřejmě také dětská.

Není chlapce, který by si někdy nehrál na vojáky nebo alespoň s malými figurkami vojáčků z cínu, dřeva, plastu nebo jen z papíru. Na vystřihovánkách sledujeme, jak přesně kopírují dobu svého vzniku a odkazují se k významným okamžikům naší moderní historie.

První papíroví vojáčci Čs. armády se objevují v okamžiku jejího vzniku. Mezinárodní politický vývoj ve 30. letech se promítl do mnoha archů plných postaviček vojáků a techniky různých armád. Stejně tak tomu bylo po roce 1945. V 80. letech se po boku vojáků objevují figurky členů SVAZARMU a Lidových milicí. Ke svému společenskému významu se vrátila od roku 1990 služba Hradní stráže. Chceme-li vyzdvihnout konkrétního hrdinu, nechť je jím Vladimír Remek – první československý kosmonaut. Ano, i on má svou papírovou vystřihovací figurku.

S ohledem na velké množství vydaných vystřihovacích archů a omezený rozsah publikace jsme museli ukázky pečlivě vybírat a předvést ty nejzajímavější.

(Úvodní slovo Josefa Kropáčka)

 

 

  Autor: Josef Kropáček, Robert Pavelka
  Měřítko: různé
  Text: česky
  Počet stran: 36 + 12 vystřihovacích listů
  Rozměr strany: 210 x 297 mm
  Obtížnost: 1/5