Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.
banner

Informace pro předobjednatele modelu hradu Karlštejn

1.11.2018

 

31. 10. bylo dokončeno rozesílání informací pro potvrzení objednávky všem předobjednavatelům.

Pokud kdokoliv z předobjednavatelů nedostal e-mail s informacemi pro potvrzení předobjednávky, nechť se, prosím, ozve.


Průběžně chodí dotazy, zda je možné doobjednat doplňky a kde.
Doobjednání doplňků možné je. Objednání je zatím možné e-mailem. Postup je stejný jako u "Karlíka". Všechny objednávky jsou evidovány a jak budou přicházet doplňky, budou vyřizovány.

Zájem je větší, než je současná možnost výroby a tak objednávky je třeba vyřizovat postupně.

Není možné odhadnout, kdy by doplňky mohly být skladem v internetovém obchodě. Ve výrobě mají prioritu doplňky pro Karlštejn. Je tak odkládána výroba jiných doplňků, na které také chodí dotazy - např. na doplňky pro Žižkovský vysílač.16.10.2018

 

Jelikož na FCB byla zveřejněna informace, že již je vydán Karlštejn a začala diskuze, kde vznikaji různé doměnky a pocity, je třeba uvést několik informací, aby v této situaci bylo jasno a nedocházelo k šíření nesprávných informací.

Na webu a v internetovém obchodě nejsou informace o Karlštejnu a nových modelech záměrně. Nejdříve je třeba vyřídit předobjednávky.


Zveřejnění informace o vydání na FCB vyřizování objednávek zkomplikovalo. Bylo třeba odpovídat na dotazy, proč někdo Karlštejn má a někdo ne, kdy na koho přijde řada a atd.
Na tyto dotazy bylo odpovězeno a vzalo to čas na vyřizování objednávek.

Chápu, že se zájemci na model těší, sám se také vždy těším nové modely, o které mám zájem.
Ale není možné vyřídit několik desítek objednávek najednou.Níže naleznete informace k záležitostem, které se řeší na FCB.

 Ve středu 3. 10. byla vytištěna poslední část vystřihovánky hradu Karlštejn - obálka se dvěmi dalšími obálkami ze 4 nových modelů. V pátek 5. 10. byl tento arch zalaminován, rozřezán na jednotlivé obálky a od víkendu 6. 10. probíhá průběžně knihaření -  bigování (žlábky pro ohyb) obálek a kompletace jednotlivých sešitů (2 modely ze 4 nových byly zknihařeny během září).

V pondělí 8. 10. začalo rozesílání podle pořadí doručených objednávek (tato informace je uvedena na webové stránce s informaci o možnosti předobjednání Karlštejna od jejího zveřejnění).

Každému předobjednateli je poslán e-mail o vydání Karštejna s informacemi pro potvrzení objednávky a domluvení způsobu dopravy a platby.

Potvrzené a dořešené objednávky jsou odesílány v ten samý den, je-li stihnutelné dodání přepravcům nebo následně den druhý.

Je těžké odhadnout, kdy přijde řada na každého, kdo si model předobjednal. Záleží na tom, kolik objednávek se podaří vyřídit během pracovních dní.

Na vyřizování objednávek jsou speciálně vyhrazeny celé víkendy 20. – 21. a 27. – 28. 10.
Víkend 13. a 14. 10. jsem byl mimo domov, bylo to naplánováno 2 měsíce dopředu.
I přesto před odjezdem a po návratu bylo odbaveno několik objednávek.

 


Pořídit současně laserové doplňky s objednávkou je možné pro ty, kteří si je předobjednali s modelem (informace o doplňcích je uvedena na webové stránce o předobjednání Karlštejna).

První várka laserových doplňků byla vyrobena v počtu, který vzešel z předobjednávek, kde kromě modelu bylo uvedeno předobjednání doplňků, + něco navíc.

Jelikož doplňky jsou kusová výroba a všichni je nechtějí, není možné odhadnout potřebný počet.
Podle dalšího zájmu se doplňky vyrobí.


Vzhledem k tomu, že o doplňky po zveřejnění na FCB je zájem i v případě, kdy byl předobjednán jen model, je možné, že poptávka ze začátku bude vyšší než je možnost rychlosti výroby doplňků.

Pokud kdokoliv informaci o doplňcích přehlédl, opomenul nebo dodatečně zjistil, že by měl o ně zájem, bude mít možnost je dokoupit, je to jen otázka nějakého času, kdy se vyrobí potřebné množství doplňků.


U laserových doplňků byly ještě dodatečně vyrobeny korouhve a žebra.
Jelikož laserem řezaná žebra nebyla vyzkoušena při stavbě modelu, bylo vyrobeno jen deset sad, aby se zjistilo, jestli o ně bude zájem, i když nejsou ověřena.
Každý, kdo měl předobjednány doplňky, chtěl i žebra.
10 sad je tedy rozebráno a čeká se na další.

Další várka by měla být po 24. 10.
O víkendu 13. a 14. výrobce nepálil.
S výrobcem jsem domluven, že o víkendu 20. a 21. bude pracovat na výrobě doplňků, aby bylo co nejvíce sad k dispozici pro jejich posílání současně s modelem.

 


Mějte, prosím, trpělivost. Knihaření, kompletování, komunikaci s předobjednavateli, vyřizování a balení objednávek dělá jeden člověk. Dělá to ve volném čase a není to robot.

Kromě uvedených víkendů vyhrazených pro vyřizování objednávek, jsou objednávky v pracovní dny vyřizovány, jakmile je to možné.


Je děláno maximum pro to, aby každý předobjednatel měl svého "Karlíka" co nejdříve doma.

Snaha je vyřídit všechny předobjednávky do konce října.


Na konci října zde bude zveřejněna informace, jestli se vyřízení objednávek do konce  října podařilo nebo ne, aby předobjednatelé, kteří do té doby neobdrží e-mail pro vyřízení objednávky, věděli, jak se vyřizování objednávek vyvíjí.Je pamatováno i na možnost, že se o modelu Karlštejna kdokoliv dozvěděl až nyní. V případě zájmu je možné do konce října poslat předobjednávku.

Několik výtisků bude poskytnuto i spolupracujícím prodejcům.Vydání modelu hradu Křivoklát zavisí na zájmu o takto rozsáhlé modely.
Tento model má 42 vystřihovacích stran a 10 stran návodných. Je to pro vydání hodně velký projekt, jak časově, tak i finančně. Pro jeho realizaci musí být zájem v rozsahu několika set kusů.
Bude-li zájem o model hradu Karlštejn, je smysluplné pracovat na tvorbě a vydání dalších rozsáhlejších modelů.