Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.
banner

Hrad Karlštejn – vystřihovánka papírový model


 

Papírový model – vystřihovánka hrad Karlštejn

Hrad Karlštejn je jeden z mých nejoblíbenějších hradů. Ve svém archívu mám dvě vystřihovánky hradu Karlštejn.  Jelikož ani jedna z nich nenaplňuje mé představy o papírovém modelu tohoto významného českého hradu, mnoho let jsem přemýšlel o vytvoření nového detailně propracovaného modelu.

Chtěl jsem model, který bude mít prostorová okna a dveře. Také hlubší studnu, následně větší terén, jenž bude evokovat nepřehlédnutelnou majestátnost hradu, která doprovází návštěvníky při cestě na skutečný hrad.

Po dlouhou dobu jsem zvažoval, zda má smysl vytvořit nový model, který bude propracovaný, ale také rozsáhlý a náročný na slepení.

Touha a okolnosti byly nakonec silnější než pochybnosti, které s případnou tvorbou nového modelu vyvstávaly.

V druhé polovině června 2015 nastaly poslední okolnosti, kterých bylo třeba dosáhnout, aby bylo možné nový model hradu Karlštejn vytvořit.  A tak na konci června 2015 padlo definitivní rozhodnutí – vytvoří se nový model.

V létě 2015 začaly práce na detailním papírovém modelu hradu Karlštejn. Když jsem uviděl 3D model, byl jsem potěšen. Již z 3D modelu byla vidět detailnost a propracovanost. Už na začátku nový model Karlštejna vypadal báječně a to hlavní mělo teprve přijít.

Nyní je nový model hradu Karlštejn hotový a jak vypadá, uvidíte v ukázkách návodných kreseb, vystřihovacích stran a na fotografiích ze stavby autorského modelu, které budou postupně přibývat.